Doplňkový sortiment

Podkladové materiály

Tear-away  – Odtrhávací stabilizátory

9436 – Cotton Soft

9437 – Cotton Soft

 

  • 30 cm x 10 m
  • barva bílá a černá
  • Zabraňuje posunutí látky v průběhu vyšívání
  • Netkaný stabilizátor s hladkou konečnou úpravou
  • Volba profesionálních vyšívačů
  • Použití pro téměř každou látku

Tento zpevňující, ve vodě rozpustný podkladový film, je velmi dobrým pomocníkem pro vyšívání. Je to řešení pro smyčkové, úpletové nebo volnější tkaniny, které se obtížněji vyšívají. S použitím této fólie neproniknou stehy do látky, proto se výrazně zlepší kvalita výšivky a sníží se počet použitých stehů. Po ukončení vyšívání se zbytek Avalonu odtrhne a po prvním praní zcela zmizí. Fólii je možné použít také na předkreslení výšivky jako podkladu pro vyšívání.

 

 

9438 – Cotton Stable

Použití: Položte Cotton Stable na rub látky lepivou vrstvou. Přižehlete podklad na látku, teplotu nastavte podle použité látky, maximálně však stupeň 2. Lepivý efekt začíná po 5 – 20 vteřinách. Napněte podklad i látku do vyšívacího rámu (látkou směrem vzhůru). Po dokončení výšivky opatrně odtrhněte přebytečný stabilizátor. Ideální pro pleteniny a pružné materiály, zabraňuje posunutí, krčení a natahování materiálu.

Počítačový tisk: Světlobarevné látky se mohou za pomocí Cotton Stable potisknout pomocí běžné inkoustové tiskárny, stejně jako se tiskne na papír. Cotton Stable a látku ostřihněte na velikost A4.

Nažehlete Cotton Stable na rub látky. Po vytisknutí Cotton Stable odtrhněte. Potištěná látka není odolná praní!

Knoflíkové dírky: Cotton Stable umožňuje bezproblémové šití knoflíkových dírek na strečové látky. Nažehlete Cotton Stable na látku, vyšijte knoflíkovou dírku a odtrhněte přebytečný podklad.

9438_Vlies_COTTON_Stable

9439 – Cotton Fix

Vhodný pro choulostivé materiály

Použití: Odstřihněte Cotton Fix z role a upněte do vyšívacího rámu voskovaným papírem nahoru. Opatrně proškrábněte ochranný film uprostřed, použijte špičky nůžek. Proškrábněte pouze papír, ne stabilizátor. Odstraňte ochranný film a odkryjte povrch o něco větší než je vyšívací motiv. Položte látku na lepivý odkrytý povrch a prsty jemně vyhlaďte. Po dokončení výšivky opatrně odlepte látku od stabilizátoru – výšivka se odlepí sama od sebe.

Výrobce nabízí tento zpevňující spray pro polohové vyšívání a aplikace na vyšívání oděvů, čalounění atd. Jedná se o vysoce koncentrovanou přilnavou látku s nízkou spotřebou. Aplikační nádoba je pod tlakem, proto je doporučeno stříkat rychle k povrchu ze vzdálenosti 20 cm. Před použítím zatřepat!
Materiál může být ustálen ihned nebo během hodiny. Přilnavý efekt zmizí po dvou až pěti dnech bez zanechání skvrn.
Před aplikací zajistěte bezpečnostní podmínky pro práci.

Wash away – vodou rozpustné stabilizátory

9440 Avalon film

Průhledný, čirý ve vodě rozpustný film

Tenký film
Ideální pro pletené tkaniny, ručníky, hedvábí, samet
30 cm x 10 m

Použití: Vyšívání ručníků: Odstřihněte požadovanou délku Avalon Filmu z role a položte Avalon Film na přední část  ručníku. Ručník i Avalon Film napněte do vyšívacího rámečku ( Avalonem směrem vzhůru).

Po dokončení výšivky odtrhněte přebytky Avalon Filmu podél šité strany a potom vymáchejte výšivku ve vlažné vodě pro rozpuštění zbytku Avalon Filmu.

Šití jemných látek: Avalon Film je ideální stabilizér pro šití jemných látek, jelikož zabraňuje jakémukoliv posunu látky. Proto umístěte látku mezi dvě vrstvy Avalon Filmu a vyšijte.

Po vyšítí opatrně odtrhněte přebytečný Avalon a možné zbytky odstraňte vodou, pomocí vlhkého hadříku.

Koflíkové dírky v jemné látce: Umístěte látku mezi dvě vrstvy Avalon Filmu a vyšijte knoflíkové dírky.

9440_Vlies_AVALON_Film

9441 Avalon ultra

Extrémně pevný a stabilní ve vodě rozpustný film
výborný pro andměrné vzory
30cm x 3 m

Použití: Odstřihněte požadovanou délku Avalonu z role.Buďto vyšijte na látku po upnutí s    Avalonem do rámu nebo Vyšijte látku bez upínání do rámu. Ujistěte se, že stehy jsou vždy propojeny, takže se výšivka nerozpadne poté, co se Avalon rozpustí. Odstranění Avalon Ultra viz. předchozí Avalon

Látková koláž použitím techniky vrstvení: Rozmístěte kousky látky nebo zbytky příze mezi dvě vrstvy Avalon Ultra. Tip: pečlivě sprejem Madeira MSA 1100 nastříkejte spodní vrstvu, aby kousky látky zůstaly na místě. Vrstvy by navíc měly být zafixovány na místě pomocí špendlíků. Po vyšití rozpusťte zbytky filmu ve vlažné vodě.

 9441_Vlies_AVALON_Ultra

9442 Avalon Plus

Ideální pro vyšívání na lehké choulostivé tkaniny
Vhodný pro: Hustě vyšívané aplikace, vystřihované práce, krajky, monogramy, okraje, stužky, 3D aplikace
Používá se u monogramů, stužek, krajek, 3D aplikací, textilních koláží
30 cm x 3 m

Použití: Avalon Plus slouží jako zesílení, může se umístit buďto navrch látky nebo dospod. Avalon Plus se může dokonce vyšívat i bez použití látky.Umístěte látku mezi 2 vrstvy Avalon Plus a napněte všechny tři vrstvy do vyšívacího rámu. Ostranění stabilizátoru viz.Avalon Film a Avalon Ultra

9442_Vlies_AVALON_Plus

 

9443 Avalon Fix

Ideální pro všechny projekty, které jsou příliš malé nebo příliš nepravidelné, aby se upnuly do rámečku
Samolepící a ve vodě rozpustný film
Ideální pro krajky, kapsy, husté vyšívací vzory, manžety, jako podklad pro šály ze stužek a z vlny
24 cm x 1 m

Použití: Ustřihněte potřebný kus Avalon Fix z role a napněte do vyšívacího rámu s ochranným filmem směrem nahoru.
Udělejte opatrně rýhu uprostřed ochranné folie, proškrábněte pouze ochranný film a ne stabilizátor.
Odstraňte ochranný film a odkryjte otvor o něco větší než je vyšívaný motiv. Položte látku na odkrytý lepivý povrch a dobře přitiskněte. Po dokončení výšivky opatrně odtrhněte látku od stabilizátoru, výšivka sloupne film samostatně. Rozpusťte zbylý Avalon Fix v teplé tekoucí vodě.

9443_Vlies_AVALON_Fix

Cut- away – odstřihávací stabilizátory
100% Polyester

9445 Super Strong – bílá

9446 Super Strong – černá

Nedochází ke kroucení, posunutí ani při vyšívání mnoha malých detailů
Ideální pro venkovní látky  se složitým vzorem  (bundy, svetry, mikiny)
Permanentní stálost pro nejpodrobnější návrhy
Ideální pro vyšívací vzory s vysokým počtem stehů a vysokou šicí hustotou

Použití: Odstřihněte z role potřebnou délku Super Strong a umístěte ho pod látku, která se bude vyšívat.
Napněte Super Strong a látku do vyšívacího rámu. Po vyšití odstřihněte přebytečný stabilizátor.
Vyšívání límců a kapucí: Super Strong se dá použít v kombinaci s lepícím sprejem MSA 1100 od Madeiry k vyšívání těch částí, které jsou příliš malé na upnutí do rámu. V takovém případě upněte do rámu Super Strong a výšivku přilepte k Super Strongu sprejem. Po vyšití odstřihněte přebytečnou látku na zadní straně, držte přitom pevně spíše podklad než látku.

9445_Vlies_SUPER_Strong

9447 Super Stable

Teplem rozpustný stabilizér
Nátěr na jedné straně, která má po zahřátí  lepící efekt
Ideální pro silné natahovací tkaniny
30 cm x 5 m

Použití: Odstřihněte z role potřebnou délku Super Stable a umístěte ho lepivou vrstvou směrem dolů pod látku, která se bude vyšívat. Přižehlete jej běžnou žehličkou, teplotu nastavte podle žehlené látky, ne však na větší stupeň než 2, přilnavý efekt se dostavuje po 10-15 vteřinách.
Dejte do vyšívacího rámu tak, aby byla látka navrchu. Po dokončení výšivky pečlivě odtrhněte přebytečný podklad, pevně držte podklad spíše než látku.

9447_Vlies_SUPER_Stable

9448 Super film- čirý

Super tenký

Speciální průhledný při zahřátí rozpustný film
Ideální pro emblémy a loga
Ideální na příliš jemné látky na odtrhávání, příliš choulostivé na stříhání, nebo na látky, které se nedají prát.
30 cm x 5 m

Použití: Odstřihněte z role potřebnou délku Super Filmu a napněte do vyšívacího rámu. Použijte více vrstev Super Filmu, podle struktury výšivky. Jednu z vrstev umístěte hladkou stranou směrem vzhůru a druhou hladkou stranu směrem dolů, aby byl Super Film otočen hrubými stranami k sobě. Při použití tří vrstev by měla hrubá strana ležet na hladké straně druhé vrstvy. Po dokončení výšivky odstraňte zbytky folie pomocí žehličky. Při žehlení nenechávejte žehličku ležet na jednom místě, ale dělejte kruhové pohyby přes výšivku. Žehlička by měla být nastavena na stupeň 2.

9448_Vlies_SUPER_Film

 

Click edit button to change this text.